Zadzwoń:  tel. 786 209 614     tel. 571 207 742    rejestracja@klinikamoja.pl

Telemedycyna

Telemedycyna powszechnie jest uznawana za przyszłość w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń i dolegliwości. Ale ta przyszłość wcale nie jest taka odległa, jakby mogło się wydawać – już teraz można skorzystać z wielu urządzeń pozwalających na przeprowadzenie badań w komfortowych warunkach domowych lub monitorować stan zdrowia swój lub naszych najbliższych.

Obecny poziom rozwoju pozwala na przełamywanie barier geograficznych i sprawne i bezbłędne przesyłanie wyników badań z urządzeń medycznych na platformy informatyczne, gdzie lekarz może od razu je obejrzeć, zinterpretować i natychmiast podjąć odpowiednie działania – może nas uspokoić, zalecić wzięcie leków lub wręcz wezwać do nas pogotowie.

Obecne rozwiązania telemedyczne stosowane są w takich obszarach, jak: kardiologia, radiologia, onkologia, ginekologia i położnictwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, geriatria, opieka długoterminowa czy farmakologia.

Dotychczas rozwiązania telemedyczne stosowano w zamkniętych, wewnętrznych sieciach szpitalnych lub ratownictwie medycznym, my proponujemy usługę powszechną, dostępną dla każdego pacjenta. Klinika Moja dysponuje aparatami telemedycznymi pozwalającymi na prowadzenie:

 

Wykrywanie zaburzeń rytmu serca

Beautiful male torso. Healthy human heart.

Wczesne wykrywanie migotania przedsionków. To zaburzenie rytmu serca wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia udaru mózgu i cięższym jego przebiegiem. 

Ze względu na niestały charakter i często bezobjawowy przebieg trudno oszacować, ile osób w Polsce cierpi na migotanie przedsionków. Według niektórych danych problem ten może dotyczyć nawet 18 proc. Polaków powyżej 65 roku życia. Jedna trzecia pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że choruje. Nieme migotanie przedsionków jest jednym z najczęstszych rodzajów zaburzeń rytmu serca, które znacząco zwiększa ryzyko udaru mózgu. Konsekwencje tej choroby są bardzo poważne, wśród nich: paraliż, inwalidztwo. Ten cichy zabójca jest też jedną z najczęstszych przyczyn zgonu

Przeprowadzamy długookresowe badania serca, polegające na wyposażeniu pacjenta na okres 7 dni w maleńkie urządzenie typu Event Holter, które samo co godzinę zarejestruje EKG serca i prześle na platformę telemedyczną, gdzie lekarz kardiolog dokona oceny i opisze badanie. Opis będzie przesłany drogą mailową, a podpisany dokument będzie czekał na odbiór w Klinika Moja.

Jako badanie uzupełniające proponujemy Pakiet Sercowy - badanie laboratoryjne z krwi. Zawiera on:

Troponina I - test jakościowy

Kinaza kreatynowa (CK)

LDH

Potas

Sód

Lipidogram

Chlorki

 

Krew można pobrać w gabinecie zabiegowym Klinika Moja.

Wyniki badań powinny zostać skonsultowane z lekarzem - endokrynologiem lub diabetologiem który określi stan zdrowia I przekaże dalsze zalecenia.

 

Wybrane pozycje cennika:

  • Wypożyczenie Holtera na 7 dni 179 PLN
  • Opis kardiologa 70 PLN/tygodniowy zapis
  • Badanie bezdechu sennego 349 PLN
  • Opaska Opiekun od 1350 PLN
Anatomy of human heart, abstract design. Cut out heart shape and cardiogram.
Nasze Usługi
Klinika Moja

Specjalistyczna Klinika Rehabilitacji i Telemedycyny

ZADZWOŃ

Rejestracja:

+48 786 209 614

+48 571 207 742

lub napisz: rejestracja@klinikamoja.pl

Gdzie nas szukać

Warszawa, Ochota

Al.Jerozolimskie 181B

(Adgar Park West)

Godziny otwarcia Poniedziałek - Piątek 8.00-18.00

Copyright 2017 - Medicine Pro - All Rights Reserved